Każdy poszukuje usług kompetentnych, uczciwych i rzetelnych, także w kwestiach rachunkowo-księgowych. Z tego powodu przeważnie dokonuje się szczegółowej analizy różnych ofert biur rozliczeniowych, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Konkurencja w tym względzie jest bardzo szeroka, każde biuro rozliczeniowe ma podobną ofertę, musi w takim razie czymś zabłysnąć, aby pozyskać zainteresowanie potencjalnych klientów. Firma taka ma możliwość wyróżnienia się konkurencyjnymi cenami, nowoczesną ofertą, usługami które będą spełniały oczekiwania wszystkich klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i dużych i małych firm. Jedną z podstawowych usług każdego biura księgowego, jest doradztwo podatkowe, w tym także doradztwo rachunkowe. Wraz ze zbliżającym się okresem rozliczania się przedsiębiorstw i klientów indywidualnych z Urzędem Skarbowym,trzeba się skierować do biura by wypełnił za nas PIT. Niekiedy jednak wychodzą podczas rozliczania różne nieprawidłowości, wówczas właśnie doradztwo rozliczeniowe bardzo się przyda. Takimi kwestiami zajmują się pracownicy biura, którzy zwłaszcza w tym kierunku pozyskali bogate doświadczenie zawodowe i są właściwie wykształceni, aby się takimi sprawami zajmować. Pierwsza wizyta w biurze, związana z doradztwem, zwykle jest bezpłatna. To wyjątkowo miła wiadomość dla wielu potencjalnych klientów, którzy nie są przekonani o tym czy aby na pewno będą korzystać z pozostałych usług biura. Kompetentna osoba wyjaśni wszystkie nieścisłości, w sposób jasny wytłumaczy te sprawy, których klient nie jest pewny. Co ciekawe nowoczesną propozycją biur rachunkowych, jest księgowość internetowa. W tym również zawarte jest poradnictwo w sprawach podatkowych, księgowych czy kadrowych. Bez konieczności opuszczania siedziby swojej firmy, da się skorzystać z bezpłatnej porady, rozwiać wszystkie niejasności czy potwierdzić swój wybór. A wszystko to przy pomocy komputera i dostępie do Internetu. Dobrze jest z takiej propozycji korzystać, bo pozwala to na dużą oszczędność czasu i pieniędzy.
Firmy które w sposób regularny korzystają z usług biura rachunkowego, takie doradztwo mają już w cenie. O każdej porze mogą skorzystać z porad księgowych, czy podatkowych, nie narażając się przy tym na dodatkowe koszty. Dlatego warto wynająć sobie biuro rozliczeniowe, by zajmowało się wszelkimi sprawami kadrowo-księgowymi przez cały rok, aby móc nieustannie korzystać z jej usług. Wówczas też ceny takich usług będą niskie, ponieważ dla stałych klientów, biura rachunkowe mają wiele upustów i rabatów, z których warto skorzystać.

Klienci cenią także, gdy biuro podatkowe wychodząc na przeciw oczekiwaniom petentów, wprowadza innowacyjne usługi, upraszczając petentom korzystanie z usług rachunkowych. Księgowość internetowa, jest jedną z takich propozycji, z których każdy petent chętnie korzysta. Poszukując najlepszego biura rozliczeniowego, które będzie posiadało w ofercie doradztwo księgowe i podatkowe, dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy proponuje ono księgowość internetową. Jeśli tak jest z pewnością warto z takiej usługi skorzystać, gdyż świadczy to o tym, że biuro wkłada mnóstwo wysiłku we własny rozwój i w pozyskiwanie nowych klientów, którzy zostaną z nim na stałe. Jeśli konkretne biuro podatkowe posiada wiernych klientów, to może to świadczyć o tym iż można z czystym sumieniem powierzyć jego pracownikom kompleksową obsługę podatkową.