Kurtka motocyklowa damska – bezpieczeństwo i komfort użytkowania na pierwszym miejscu

Kurtka motocyklowa damska to jeden z najważniejszych elementów odzieży, którego nie może zabraknąć w podstawowym wyposażeniu każdej motocyklistki. Dobór takiej kurtki wcale nie jest prosty. Jakie kryteria powinno się wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności? Jak zabrać się za wybór kurtki, aby nie popełnić w tym zakresie żadnego błędu? Warto poznać odpowiedzi na te ważne pytania i zapewnić sobie większy spokój.

Kurtka motocyklowa damska – na co zwrócić największą uwagę?

Motocyklistki nie wyobrażają sobie podróży motocyklem bez wysokiej jakości kurtki motocyklowej damskiej. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ kurtka podnosi poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie chroni przed wiatrem i nieprzychylną pogodą. Największą uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu zwraca się na takie kwestie, jak:

  • materiał wykonania – zdecydowanie najpopularniejsze są kurtki skórzane, które są nie tylko wytrzymałe i trwałe, ale też eleganckie i schludne. Alternatywą są kurtki tekstylne,
  • ochraniacze na ramionach oraz łokciach – dzięki temu zyskuje się dodatkową ochronę w razie jakiegoś wypadku lub upadku,
  • laminowane odblaski – motocyklistki będą dobrze widoczne o każdej porze,
  • membrana – gwarantująca wodoodporność i zabezpieczenie przed wilgocią, ale też maksymalny komfort termiczny,
  • skuteczna wentylacja powietrza – sprawdzi się zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

Nie może to być pierwsza z brzegu kurtka motocyklowa damska, chociaż pod uwagę bierze się również jej kolor, rozmiar oraz wykończenie. Jak widać nie obejdzie się bez rzeczowych analiz, dzięki którym jazda motocyklem będzie dużo bezpieczniejsza.

Kurtka motocyklowa damska – co konkretnie się w niej znajduje? Jakie elementy są najistotniejsze?

Profesjonalnie zaprojektowana kurtka motocyklowa damska musi być wyposażona w rzepy, napy, miękkie zakończenie kołnierza oraz paski regulacyjne. Dzięki temu nie będzie najmniejszych problemów z jej komfortowym użytkowaniem (nawet przez kilka sezonów) oraz dopasowaniem do wymiarów własnego ciała.

Za kurtkami motocyklowymi damskimi przemawia również to, że świetnie komponują się ze spodniami (dzięki zamkom) oraz butami motocyklowymi. Można po nie sięgać zarówno podczas krótszych, jak i dłuższych wypraw. Nadają się na miejskie wycieczki, jak i turystyczne wojaże, więc nie ma nic dziwnego w tym, że od kilku lat zyskują tak dużą popularność. Przy ostatecznym wyborze warto wziąć pod lupę m.in. sportowy krój kurtki motocyklowej oraz obecność co najmniej kilku kieszeni na różne akcesoria, gadżety i rzeczy prywatne.