Blaszany garaż

Obecnie coraz więcej osób zmuszonych jest zakupić własny samochód. Panująca sytuacja na rynku sprawia, że wiele osób musi pokonywać codziennie spore odległości w drodze do swojej pracy. Posiadanie własnego samochodu zdecydowanie ułatwia podróżowanie. Jednak by użytkowanie samochodu było wygodne, konieczne jest jego garażowanie zwłaszcza w sezonie zimowym. Idealnym rozwiązaniem tego problemu może być zakup blaszaka.

Przystępna cena garażu

Budowa garażu niejednokrotnie wiąże się ze sporymi kosztami. Na szczęście na rynku pojawiła się alternatywa dla garaży murowanych. Garaż blaszany wykonany jest ze specjalnej konstrukcji obitej blachą.

Z uwagi na fakt, że materiał, jakim jest blacha, jest stosunkowo przystępny cenowo, również cena całego garażu jest umiarkowana. W zależności od rozmiarów garaż taki może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy. Jest on jednak zdecydowanie tańszy od garażu murowanego, dlatego cieszy się rosnącą popularnością.

Łatwy montaż

Garaż z blachy jest stosunkowo łatwy w montażu. W przypadku zamówienia tej konstrukcji razem z montażem, po stronie przyszłego właściciela leży wyłącznie przygotowanie odpowiedniego podłoża.

Garaże blaszane nie wymagają specjalnych fundamentów. Jednak niezmiernie istotne jest to, by podłoże pod takim garażem było stabilne i równe. Złożenie garażu w jednolitą konstrukcję przez profesjonalną ekipę trwa maksymalnie kilka godzin. Można więc śmiało stwierdzić, że garaż blaszany jest niesamowicie prosty i szybki w montażu.

Czy blaszaki mają jakieś wady?

Garaże blaszane cieszą się rosnącą popularnością z uwagi na przystępność cenową i w miarę łatwy montaż. Warto jednak pamiętać, że garaż wykonany z blachy i jest stosunkowo lekki. Oznacza to, że w przypadku mocnej wichury może zostać przesunięty. Dlatego konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji przed ewentualnymi wiatrami.

Decydując się na zakup garażu blaszanego, warto również pamiętać o tym, że nie jest on ocieplany. Dużo osób skarży się również na brak odpowiedniej wentylacji w takim garażu. Na szczęście garaż blaszany można bez problemu ocieplić oraz wstawić do niego okna. Należy jednak pamiętać, że te udogodnienia będą niejednokrotnie wiązały się z wyższą ceną za całą konstrukcję.

Odpowiednie garażowanie swojego samochodu jest niesamowicie wygodne szczególnie w sezonie zimowym. Dobra ochrona samochodu daje jego posiadaczowi gwarancje, że pojazd posłuży o wiele dłużej. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup garażu blaszanego. Umożliwia on ochronę auta przy stosunkowo niskim koszcie.