Kaski szczękowe HJC i90 – ciekawy design i uniwersalność

Bezpieczna jazda motocyklem wymaga nie lada umiejętności od ich właścicieli, ale również profesjonalnego ubioru. Jednym z kluczowych elementów garderoby wpływających na bezpieczeństwo są kaski szczękowe HJC i90, które dzięki podnoszonej dolnej części pozwalają na uniwersalne zastosowanie zarówno przy miejskiej jeździe, jak i turystycznych wypadach.

Mechaniczne podnoszenie szczęki

Użytkownicy motocykli często skarżą się na problem zdejmowania i zakładania kasków. Są to niewygodne i czasochłonne czynności, które uprzykrzają codzienne podróżowanie motocyklami. Seria kasków szczękowych HJC i90 słynie ze swojego ciekawego mechanizmu otwierania obudowy. To świetne rozwiązanie, jakim jest podnoszona szczęka. Jest to odpowiedź na uporczywe kłopoty ciągłego ubierania hełmów motocyklowych. Za pomocą jednej ręki można podnieść mechaniczną szczękę i mieć zapewniony komfort podobny do jazdy bez kasku na głowie. Pomaga to w różnych sytuacjach, takich jak np. płacenie za tankowanie, pytanie o drogę czy poprawianie włosów, szczególnie przez Panie.

Łączność z innymi uczestnikami wycieczki

Nierzadko podczas kilkuosobowych podróży motocyklowych, uczestnicy mają utrudnione zadanie porozumiewania się ze sobą. Jest to dość duży problem, zwłaszcza gdy trzeba nagle zjechać z drogi lub szybko skręcić w inną ścieżkę niż wcześniej się planowało. Na pomoc przychodzi producent kasków szczękowych HJC i90. Jego produkty mają specjalne miejsce na zainstalowanie modułu bluetooth, za pomocą którego można łączyć się z innymi motocyklistami. To technologia Smart, która umożliwia łączność nawet na większych odległościach i podczas trudnych warunków atmosferycznych. Kaski szczękowe HJC i90 wyposażone w taki system zadowolą niejednego motocyklistę. Zainteresowanych zachęcamy do przejrzenia oferty na stronie: https://hjc-kaski.pl/pl/menu/i90-471625.html, na której znajdziemy bogatą ofertę kasków.

Zastosowane technologie

Okrycia wierzchnie głowy firmy HJC zostały wykonane według najnowszych trendów technologicznych. Do budowy wykorzystano cząsteczki poliwęglanu, który jest ultra lekki, a zarazem wytrzymały. Dzięki temu kaski szczękowe HJC i90 są niezwykle twarde i przechodzą wszystkie testy zderzeniowe. Inną zastosowaną technologią jest RapidFire. To ekspresowa wymiana wizjera, która może trwać jedyne 10 sekund. Jedno kliknięcie pozwala zastąpić zużytą cześć na nową. Nie jest to jednak częsta czynność, ponieważ wizjery posiadają nowoczesne powłoki chroniące przed zarysowaniami Anti-Scratch i parowaniem Anti-Fog. W kaskach szczękowych HJC i90 wykorzystano również znany system ACS, który w łatwy sposób umożliwia przepływ powietrza przez wnętrze kasku. Reguluje on wilgoć w środku, nawet przy obniżaniu temperatury.