Przyjeżdżasz do Gdyni? Wynajmij auto na minuty!

Nawet bardzo krótki pobyt w Gdyni może być interesujący, ponieważ nie brakuje tu różnych atrakcji. Poruszanie się po mieście ułatwi samochód – nie trzeba jednak posiadać go na własność. Równie dobrze auto można wynająć, np. w krótkoterminowej formule na kilometry. Jakie są zalety tego rozwiązania i na czym ono polega?

Samochód na kilometry w Gdyni – co to jest, jak wynająć?

Każdy, kto potrzebuje w dużych miastach samochodu na bardzo krótki czas, np. na kilka godzin, może wynająć auto na kilometry. Gdynia znajduje się w gronie polskich miast, gdzie z powodzeniem funkcjonuje carsharing – czyli system współdzielenia pojazdów. W jego ramach kierowcy mają możliwość korzystania z samochodów na minuty, co z rozmaitych względów jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Nie trzeba korzystać z komunikacji miejskiej czy taksówek – auto do własnej dyspozycji to najbardziej komfortowy środek transportu. Aby je wynająć na minuty, trzeba mieć ważne prawo jazdy, kartę umożliwiającą płatności online oraz aplikację PANEK CarSharing  na smartfonie. Procedura zakładania w niej konta klienta jest niezwykle prosta i zajmuje dosłownie chwilę. Zarejestrować się w aplikacji można także offline w punktach wypożyczalni zlokalizowanych w portach lotniczych na terenie całego kraju.

Samochód na kilometry w Gdyni – jak działa aplikacja?

Mechanizm działania wspomnianej aplikacji jest prosty i każdy bez problemu sobie z tym poradzi. To zasługa intuicyjnego menu. Dostęp do funkcji aplikacji użytkownik otrzymuje po uzyskaniu potwierdzenia utworzenia konta klienta. Usługa najmu samochodów na minuty jest w całości obsługiwana właśnie z jej poziomu. Jest ona niezbędna do tego, aby otworzyć auto i zakończyć usługę, a także opłacić przejazdy. Za pośrednictwem krótkiego formularza można zgłaszać ewentualne usterki. Ponadto aplikacja jest wyposażona w specjalną mapę, na której są oznaczone wolne w danym momencie samochody. Pojazd rezerwuje się jednym kliknięciem. Następnie w ciągu paru minut należy do niego dotrzeć.