Opel Vivaro B Kombi Long H1

Samochód taki jak Opel Vivaro B Kombi Long H1 to samochód, który może mieć do dziewięciu miejsc siedzących, czyli jeśli chodzi o długość, to ta druga generacja ma nieco ponad cztery metry i osiemdziesiąt centymetrów i jest produkowana od roku 2014 do chwili obecnej. Ten konkretny pojazd to też wyjątkowo ładnie wyglądający pas przedni i cecha typowa dla aut użytkowych średnich i małych. Mowa tu dokładnie o silniku zamontowanym poprzecznie z przodu i napędzającym oś przednią.

Samochód taki jak Opel Vivaro B Kombi Long H1 to też minimalistyczne wnętrze składające się z wielu drobiazgów wykonanych z taniego tworzywa sztucznego. Drobiazgi te da się przekładać z egzemplarza do egzemplarza, ale można je też zakupić pod postacią tanich zamienników produkcji wschodniej, dzięki którym naprawy wnętrza są i proste i tanie. Rzecz jasna generacji oznaczanej literką B brakuje silnika 2.5 CDTI o mocy 146 koni mechanicznych, bo zamiast tej jednostki napędowej jest silnik 1.6 CDTI o mocy 90 lub 115 koni mechanicznych. Ten rodzaj diesla nie jest jedynym, bo dostępny jest też silnik 1.6 Bi Turbo o mocy 125 lub 140 koni mechanicznych. Literki „Bi” w oznaczeniu technicznym tego motoru oznaczają dwie turbosprężarki, czyli konieczność wymiany oleju co około 10 000 kilometrów.

Wiele znaczy też i to, że musi być to odpowiedni typ oleju i musi mieć też odpowiednią klasę. Kontrola poziomu oleju też ma kluczowe znaczenie, bo te silniki nawet we wzorowym stanie technicznym potrafią nieznacznie pić olej. Vivaro B Kombi Long H1 kupuje się głównie ze względu na walory użytkowe, ale ten model jest też wyborem rozsądnym ze względu na typ zawieszenia i ze względu na to, że części do tego zawieszenia da się zakupić w tanim zamienniku. Tanio wygląda też eksploatacja układu hamulcowego i dlatego jedynie elementy tapicerowane mogą sprawić problem, jeśli chodzi o przecieranie się oparć i siedzisk.

Wielu przeciwdziała temu zużywaniu się kupując tanie dedykowane pokrowce do tego modelu. Tymi pokrowcami zasłaniają tapicerkę, po to by po kilku latach sprzedać drożej auto z tapicerką w stanie dobrym.