Używane auto z salonu – czy warto się nim zainteresować?

Decyzja o zakupie samochodu wymaga uwzględnienia wielu aspektów – zwłaszcza gdy w rachubę wchodzi pojazd z rynku wtórnego. Warto w tym miejscu przypomnieć o tym, że można go nabyć nie tylko od osoby prywatnej, ale też w sprawdzonym i doświadczonym salonie.

Używane auto z salonu – jakość w dobrej cenie

Używane samochody z salonu są co prawda droższe niż te pochodzące od osób prywatnych, niemniej taki wydatek opłaca się z paru powodów. Najlepsze salony sprzedają co najwyżej kilkuletnie pojazdy, które są dokładnie sprawdzane pod kątem prawnym oraz technicznym. Bardzo często są to poleasingowe auta, które były naprawiane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Mają zatem dobrze udokumentowaną historię serwisową. Eksperci z salonu Honda Plaza przypominają, że im lepszy stan techniczny pojazdu i mniejszy przebieg, tym niższe ryzyko awarii.

Używane auto z salonu – usprawnione formalności

Na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce panuje ogromna konkurencja, w związku z czym salony dbają o to, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Sprawne załatwienie formalności to bez wątpienia ogromne udogodnienie. Tym bardziej że nikt nie robi problemu, kiedy kierowcę interesuje jazda próbna. Honda czy inne marki są sprzedawane m.in. przez autoryzowane salony, gdzie w takich kwestiach jak testowa przejażdżka idzie się klientom na rękę. Salony mają przygotowane wzory umów, więc procedury nie zajmują wiele czasu.

Używane auto z salonu – z gwarancją

Kupując używany samochód np. w salonie Honda Puławska w Warszawie, można pomyśleć o nabyciu gwarancji. Obowiązuje ona zwykle przez okres 3-12 miesięcy od daty zakupu. Obejmuje wybrane usterki, które można naprawić bezpłatnie w warsztatach wskazanych w umowie gwarancyjnej. Oczywiście każdy salon udziela gwarancji na innych zasadach, dlatego zawsze trzeba się dokładnie zapoznać z treścią takiego dokumentu. warto sprawdzić, gdzie zlokalizowane są serwisy dokonujące napraw, aby nie było trudności z dostarczeniem tam uszkodzonego samochodu.