W czym specjalizuje się marka Kriega?

Marka Kriega została założona w 2000 roku przez Doma Longmana i Michaela Cottama. Mężczyźni nie byli zadowoleni z dostępnej na rynku oferty bagażu motocyklowego i postanowili sami rozwiązać ten problem. Torby i sakwy marki z charakterystycznym „K” trafiają obecnie do 40 krajów świata i są rozpoznawalne dzięki swojej wysokiej jakości i dopracowanym szczegółom. 

Torby Kriega US do każdego motocykla 

Kriega oferuje torby i sakwy do wszystkich typów motocykli, w tym crossów, turystycznych enduro, klasyków, nakedów, a nawet sportowych. Klienci mają do wyboru dwie główne serie: US i OS. Torby centralne US odznaczają się uniwersalnością, są montowane na motocyklach sportowych, szosowych, na klasykach i turystykach. Mocuje się je za pomocą specjalnych zestawów dopasowanych do różnych modeli motocykli. Dzięki przemyślanemu systemowi pasków, szybkozłączek i pętli możliwe jest złączenie pojedynczych toreb w rozbudowane zestawy składające się z dwóch lub trzech elementów. 

Sakwy i torby Kriega OS do zadań specjalnych 

Linia OS (Overlander System) skupia się na produktach tworzonych z myślą o najtrudniejszych warunkach, przy współpracy z osobami podróżującymi na motocyklach. Do mocowania sakw OS-32 służą specjalne stelaże OS-Platform, a do toreb tej linii przeznaczone są mocowania OS-Base. Do zalet tego rozwiązania należą przede wszystkim łatwy montaż i demontaż zajmujące zaledwie kilkanaście sekund. 

Zalety toreb Kriega 

Zarówno torby Kriega z linii US, jak i te z linii OS, wykonane są z materiałów odpornych na trudne warunki, czyli Hypalonu i Cordury 1000D. Do produkcji pasków mocujących używa się włókien kevlaru, natomiast do klamer mocujących – stopu lotniczego aluminium. Produkty marki cechują się wszechstronnością, ponieważ mogą służyć jako przestrzeń bagażowa podczas jazdy, z kolei po dojechaniu do celu można je założyć na ramię po dopięciu paska. 

Tankbagi i plecaki motocyklowe Kriega 

Wśród patentów marki Kriega można wymienić bazę US Drypack Converter, która w zaledwie kilka chwil przekształci torbę US-5, US-10 lub US-20 w funkcjonalny tankbag. Torby OS – Adventure Pack OS-18, OS-12 oraz OS-6 mają wiele wspólnego z plecakami Kriega. Plecaki są dostępne w rozmiarach od 9 do 35 litrów, a wśród nich 6 modeli to odporne na warunki atmosferyczne produkty Drypack. Tak samo jak torby, posiadają one wiele pasków i zaczepów pozwalających na zamontowanie dodatkowych akcesoriów. Miłośnikom enduro i motocrossu przypadną z kolei do gustu funkcjonalne torby na pas, które pomieszczą nawet do 8 litrów bagażu.